Çelik İle Yapılan Tek Katlı Hafif Çelik Evler
Ev sahibi olmak adına, hem pratik hem de ucuzluk açısından en çok tercih edilen evlerdir. Yapı endüstrisinde soğukta şekil verilerek oluşturulan ince cidarlı profiller, taşıyıcı elamanlar olarak işlev görürler. Fabrikamızda yapılan Tek Katlı Hafif Çelik Ev, uygun ve estetik kaplamalarla montaj işlemi tamamlanmaktadır.
Tasarım ve Yapım Aşamaları
Estetik, kullanışlılık ve sağlamlık açısından konut sahibinin bütün ihtiyaçlarına cevap vermesi amacıyla, ilk olarak kişiye ve konumuna özel mimari Tek Katlı Hafif Çelik Ev projesi oluşturulur. 3D sanal ortamda tasarım, kullanılabilirlik açısından kontrol edilir. Daha sonra bilgisayar ortamında uygun statik hesaplamalar yapılarak çelik tasarımı belirlenir. Daha sonra projenin yapılacağı yerin hafriyat çalışması yapılır. Hafriyat çalışması yapılan yere uygun ölçüler temel betonu atılarak, yapım aşamasına geçilmiş olur.
Fabrika ortamında oluşturulan paneller, temel betonu üzerinde montajlanır ve yapının çelik konstrüksiyonu tamamlanır. Bütün çelik konstrüksiyonun dış cephesi OSB ile kaplanır. İç cephe kaplamaları yapılmadan önce, elektrik, su, doğal gaz gibi tesisatlarını montajı ile gerekli izolasyon işlemi yapılır. Montajı biten dış cephe kaplamasının, konut sahibinin istediği renge göre boyası yapılır ve sahibine teslimat işlemi gerçekleşir. Maliyet açısından son derece cazip olan bu evler, gerek konfor gerekse kullanışlılık açısından memnun edicidir.

Grup Sitelerimiz 10 Farklı Sektörde bulunuyoruz...
Hafif Çelik