İnşaat sektöründe özellikle son yıllarda çok fazla tercih edilmekte ve geleceğin mimarisi olacağını düşünmekteyiz. Her birimizin yurt dışında yapılan hafif çelik yapılardan feyz alması gerekmektedir. 

Hafif çelik yapılar kentsel dönüşüm çerçevesinde çıkarılan kanunlar ile mevcut fiziksel durumun ve çevre görüntüsünün geliştirilmesi, düzenlenmesi güzelleştirilmesi ve daha sağlıklı bir yerleşim düzeni sağlamakta çok büyük bir alternatiftir.

Hafif çelik yapılar, betonarme yapılara göre 5 kat daha dayanıklı olduğundan, kullanıldığı yapıların taşıdığı yükü azaltır. Esnek olmaları ise darbelere karşı dayanıklılık sağlar.

Çelik yapılar de monte edilerek başka bir yere taşınması ve tekrar monte edilmesi oldukça kolaydır.

Çelik yapıların betonarme ya da ahşap yapılara oranla daha fazla tercih edilme sebeplerinin başında çelik konstrüksiyon sistemlerinin pratik, hızlı ve kolay şekilde kurulabiliyor olması gelmektedir.

Çelik yapılar İnşaat sektöründeki binalarda hafifliği, dayanıklılığı ve esnekliği sayesinde tercih sebebi olmaktadır.

Hafif çelik yapı ürünleri, kolay takılıp sökülebilmesi, proje bazında kişiye özel tasarım yapılması ve maliyet tasarrufu açısından pratik çözümler sunduğundan daha çok tercih edilmektedir.

Hafif çelik yapı saç ürünleri %100 geri dönüştürülebilir olduğundan doğaya, insana ve çevreye duyarlıdır.

Hafif Çelik konstrüksiyon ürünleri özellikle yıldırım düşmesi ve yangın gibi doğal afetlere karşı da koruyucu ve önleyici özelliğe sahiptir.

Hafif çelik yapılarda özel tasarım ve projelendirme hizmeti firmamız(TÜRKOĞLU GRUP) bünyesinde ücretsiz tasarlanmaktadır. Mimari proje firmamıza ait değildir.

Tarafınızca çizimleri yapılmış olan projeleriniz için firmamız bilgisayar destekli programlar ile çelik yapıların çizimi tekrar yapılarak statik açısından uygun görülmeyen yerler değiştirilerek çizim aşaması sonuçlandırılarak imalat aşamasına geçilmektedir. 

Hafif çelik yapılar ön üretimli olmasından dolayı düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısaltmaktadır.

Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi sayesinde hafif ve mükemmel kalitelerde bina üretimleri yapılmaktadır. Çelik, dayanıklı ve tekrar kullanılabilen bir malzemedir.

Çelik yapılarda taşıyıcı eleman boyutları ahşap ve betonarme binaya göre daha küçük olduğu için çok daha fazla kullanım alanı elde edilmektedir.

Su basman yani temel betonu haricinde betona ihtiyaç olmadığı için çelik Konstrüksiyonun montajı hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir.

Hafif çelik taşıyıcı üretiminde galvaniz kaplı çelik kullanıldığından korozyon direnci yüksektir ve paslanma yapmaz

Grup Sitelerimiz 10 Farklı Sektörde bulunuyoruz...
Hafif Çelik